Yazılı Çince 4.000 yıl öncesine kadar izlenebilirken, Mandarin kabaca 1.000 yıl önce geliştirildi. Mandarin, 26 harfli İngilizce alfabesinden çok farklıdır. Çince bir söz kullanıyor. 50.000 toplam karakter, günlük Mandarin yaklaşık 2.500 karakter içeriyor. Bu sayıların sizi Çince dersleri almaktan alıkoymasına izin vermeyin, çünkü Mandarin’in temellerini öğrenmek bile zengin ve anlamlı bir deneyim olabilir!

Çince Dersleri Almak İçin Nedenler

Çince öğrenmenin heyecan verici dünyasına dalmak için pek çok neden var. Hem çocuklar hem de yetişkinler kendilerini ifade etmenin ve çevrelerindeki Çince konuşanlarla bağlantı kurmanın ödüllendirici yeni yollarını keşfedebilirler. Çince öğrenme fikri ilk başta korkutucu olsa da, profesyonel bir öğretmen sizi veya çocuğunuzu akıcılığa giden açık bir yola koyabilir ve bu güzel dili öğrenmeyi eğlenceli hale getirebilir!

Mandarin Çincesi Derslerinin Yetişkinler İçin Faydaları

Yetişkinler ayrıca Mandarin Çincesini öğrendiklerinde bazı ciddi faydalar yaşarlar. Daha fazla şirket iki dilli yardım aramaya başladıkça, Çince’nin temelleri hakkında bilgi sahibi olmak yeni profesyonel fırsatlar yaratabilir. Küresel tedarik zincirlerinin yaygınlığı, Çin becerilerini her zamankinden daha değerli hale getiriyor. Ek olarak, Mandarin Çincesi bilginizi yurtdışındaki girişimcilik arayışları için de kullanabilirsiniz. Tıpkı fiziksel egzersizin vücudunuz için iyi olduğu gibi, Çince öğrenmenin zihinsel egzersizi de beyniniz için iyidir. Aslında çalışmalar, bu tür zihinsel zorlukların beyni “genç” tuttuğunu göstermiştir – ortalama olarak, iki dilliler, tek dillilerden dört buçuk yıl sonra demans belirtilerini gösterdi.

Özel Çince Derslerinde Öğreneceğiniz Konular

Bir Mandarin öğretmeni bulduğunuzda, dille önceden herhangi bir deneyiminiz olup olmadığına bağlı olarak başlangıç, orta veya ileri düzeyde başlayacaksınız. Çince öğretmeniniz ayrıca öğrenme tarzınızı ve dil hedeflerinizi de etkileyecektir. Bunu akılda tutarak, her seviyede çalışmayı bekleyebileceğiniz şeylerin bir örneğini burada bulabilirsiniz.

 Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Uzman Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!